ام المؤمنین عایشهامهات المؤمنیناهل بیتمقالات

دلیل دیگری از قرآن، برای اثبات اهل بیت بودن امهات المؤمنین

البته نیاز ندارد که ثابت کنیم زنان پیامبر اهل بیت ایشانند، چون  وقتی ثابت باشد  که حسین پسر علی است، بنابراین خود بخود ثابت می شود که علی پدر حسین است! یعنی وقتی که  شیعه قبول دارد ، حضرت پیامبر، شوهر ام المومنین عایشه بودند، خودبخود باید قبول کند که عایشه زن پیامبر و از اهل بیت پیامبر است، اما از بس که این علمای شیعه بی منطق اند، نکته ای به این سادگی را قبول نمی کنند!!!
و زنان پیامبر ما در مقالات همین سایت بارها با دلایل مختلف ثابت کردیم که اهل بیت ایشانند،

و اینک یک دلیل دیگر از قرآن:
اول این آیات  را ببینید:
«وَأَصْبَحَ فُؤَادُ أُمِّ مُوسَى فَارِغًا إِنْ کَادَتْ لَتُبْدِی بِهِ لَوْلَا أَنْ رَبَطْنَا عَلَى قَلْبِهَا لِتَکُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ (۱۰) وَقَالَتْ لِأُخْتِهِ قُصِّیهِ فَبَصُرَتْ بِهِ عَنْ جُنُبٍ وَهُمْ لَا یَشْعُرُونَ (۱۱) وَحَرَّمْنَا عَلَیْهِ الْمَرَاضِعَ مِنْ قَبْلُ فَقَالَتْ هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى أَهْلِ بَیْتٍ یَکْفُلُونَهُ لَکُمْ وَهُمْ لَهُ نَاصِحُونَ (۱۲) فَرَدَدْنَاهُ إِلَى أُمِّهِ ….. »  سوره قصص
(دل مادر موسى [از هر چیز جز از فکر فرزند] تهى گشت اگر قلبش را استوار نساخته بودیم تا از ایمان‏ آورندگان باشد چیزى نمانده بود که آن [راز] را افشا کند (۱۰) و به خواهر [موسى] گفت از پى او برو پس او را از دور دید در حالى که آنان متوجه نبودند (۱۱) و از پیش، شیر سینه دایگان را بر او حرام گردانیده بودیم پس [خواهرش آمد و] گفت آیا شما را بر خانواده ‏اى راهنمایى کنم که براى شما از وى سرپرستى کنند و خیرخواه او باشند (۱۲) پس او را به مادرش بازگردانیدیم……)
همانطور که ملاحظه نمودید خواهر موسی به آل فرعون گفت آیا  به شما اهل بیتی را نشان بدهم که موسی را شیر بدهند و لفظ مذکر را بکار برد در حالیکه منظورش این بود  آیا به شما زنی را نشان بدهم که موسی را شیر بدهند! چرا چنین گفت؟

قبل از شنیدن پاسخ؛ این  آیه را ببینید:
«إِذْ أَوْحَیْنَا إِلَى أُمِّکَ مَا یُوحَى (۳۸) أَنِ اقْذِفِیهِ فِی التَّابُوتِ فَاقْذِفِیهِ فِی الْیَمِّ فَلْیُلْقِهِ الْیَمُّ بِالسَّاحِلِ یَأْخُذْهُ عَدُوٌّ لِی وَعَدُوٌّ لَهُ وَأَلْقَیْتُ عَلَیْکَ مَحَبَّهً مِنِّی وَلِتُصْنَعَ عَلَى عَیْنِی (۳۹) إِذْ تَمْشِی أُخْتُکَ فَتَقُولُ هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى مَنْ یَکْفُلُهُ فَرَجَعْنَاکَ إِلَى أُمِّکَ…. »  سوره طه
«هنگامى که به مادرت آنچه را که [باید] وحى مى ‏شد وحى کردیم (۳۸) که او را در صندوقچه ‏اى بگذار سپس در دریایش افکن تا دریا [=رود نیل] او را به کرانه اندازد [و] دشمن من و دشمن وى او را برگیرد و مهرى از خودم بر تو افکندم تا زیر نظر من پرورش یابى (۳۹) آنگاه که خواهر تو مى ‏رفت و مى‏ گفت آیا شما را بر کسى که عهده‏ دار او گردد دلالت کنم پس تو را به سوى مادرت بازگردانیدیم…….. »

اینجا هم ظاهرا مسأله پیچیده است زیرا خواهر موسی گفت: آیا شما را بر مردى که عهده‏ دار او گردد دلالت کنم؟ در حالیکه باید می گفت آیا شما را به زنی که عهده‏ دار او گردد دلالت کنم! چرا چنین گفت:
برای دانستن جواب شما دو سخن خواهر موسی را کنار هم بگذارید در سوره قصص  آمده است:
«فَقَالَتْ هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى أَهْلِ بَیْتٍ یَکْفُلُونَهُ لَکُمْ……… فَرَدَدْنَاهُ إِلَى أُمِّهِ»
و در سوره طه  آمده است: «فَتَقُولُ هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى مَنْ یَکْفُلُهُ فَرَجَعْنَاکَ إِلَى أُمِّکَ»
در آیه اول خواهر موسی می گوید: «نشان بدهم بشما خانواده ای را که سرپرستی او را بعهده گیرند»
در آیه دوم می گوید: «نشان بدهم بشما کسی را که سرپرستی او را به عهده گیرد»
که در آیه دوم نیز منظور خواهر موسی از (کسی) خانواده  و سرپرست خانواده است.
اما در هر دو آیه خواهر عیسی از لفظ مذکر استفاده می کند (ِی) و (ه) در هر دو کلمه «یکفلونه» و «یَکْفُلُهُ»  اشاره به این دارد که خواهر موسی به فرعونیان می گوید آیا می خواهید مردی را بشما نشان دهم که او را سرپرستی کند؟ آیا می خواهید خانواده ای را بشما نشان دهم که عهده دار کار موسی شوند؟
اما فرعونیان فقط و فقط  به دنبال زنی بودند که  موسی علیه السلام را شیر بدهد و کمبود دیگری نداشتند  پس چرا خواهر موسی از مرد و از خانواده صحبت می کند؟

جواب این است که خانواده یک کلمه مذکر است و  اصل خانواده مرد است حداقل از نظر الله و قرآن اینطور است و زن به تنهایی حیثیت مستقلی در خانواده ندارد بلکه منسوب می شود به شوهر خود.
لذا قرآن می گوید:
«هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى أَهْلِ بَیْتٍ یَکْفُلُونَهُ»
«هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى مَنْ یَکْفُلُهُ»
در حالیکه منظور این است که آیا شما را راهنمایی کنم بسوی زنی که او را شیر بدهد؟ منظور اصلی خواهر موسی همین است، اما به عادت قرآنی می گوید: «آیا شما را راهنمایی کنم به مردی که….».  «و راهنمایی کنم به خانواده ای که …»

حالا قصد من چیست ؟
قصدم این است که تفسیر علمای شیعه را از این آیه باطل کنم که می گویند آیه زیر درباره زنان پیامبر نیست:
(إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا) ﴿۳۳﴾ سوره  احزاب
«بدرستی که الله  مى‏ خواهد آلودگى را از شما اهل بیت بزداید و شما را پاک و پاکیزه گرداند» (۳۳)
وقتی می گوییم چرا نیست؟!!
می گویند: زنان پیامبر اهل بیت او نیستند!! و وقتی میگوییم چرا نیستند؟!! میگویند برای اینکه اهل بیت در این آیه مذکر است و زنان مؤنث بودند!!
و جواب ما به این ایراد جاهلانه همین است که دو آیه بالا درباره شیر دادن موسی را ببینید که در عین حالی که موضوع سخن، فقط و  فقط (زن شیرده) بود باز کلمه اهل بیت در هر دو بار بصورت مذکر به کار برده، تا مصداق آیه  (فَبُهِتَ الَّذِی کَفَرَ) (بی جوابی و لا جوابی ) یک بار دیگر در حق علمای شیعه مصداق یابد!
البته دلایل دیگری هم در رد آنها داشتم که قبلا نوشتیم و دیگر حالا  تکرار نمی کنیم.
و الحمدلله رب العالمین

تگ‌ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن