امامتبدعتتحریفتوحید و شرکسیرت خلفاشبهاتعلی رضی الله عنهغلوقرآنمقالاتمنابع روایی شیعه

استقبال طاغوتی…!

آیا علی علیه السلام از نحوه استقبال ایرانیان انتقاد کردند؟
توضیح سؤال :
بارها شنیده ام که جمعی از ایرانیان برای استقبال از امام علی (علیه السلام) در منطقه ای از عراق فعلی حاضر شدند و آن حضرت از نحوه استقبال آنان انتقاد فرمودند که من سواره و شما پیاده و دوان دوان،بدرقه کردن شایسته من و شما نیست،
لیکن بنده منبع این واقعه را نداشتم . این در کجا نوشته شده ؟

 شبهه رافضی:
در نهج البلاغه نوشته شده و متن آن بشرح زیر است :
عده ای از دهقان های أنبار ( شهری در عراق) حضرت را دیدند پس به دنبال حضرت پیاده به راه افتادند و در جلوی حضرت به هم فشار می آوردند، حضرت فرمودند : چه می کنید؟ پس جواب دادند عادتی است از ما که با آن امرای خودمان را تعظیم می کنیم .
پس حضرت فرمودند: قسم به خدا اُمرای شما از این کار شما هیچ سودی نمی برند. و شما با این کار خود به خود سخت می گیرید. در دنیای خودتان سختی و در آخرت هم خود را به سختی می اندازید.
چقدر زیان آور است سختی که به دنبال آن عذاب باشد وچقدر سود آور است راحتی که بعد از آن امان از آتش باشد.
نهج البلاغه – خطب الإمام علی (ع) – ج ۴ – ص ۱۰ (باب ما قاله لدهاقین الأنبار عندما ترجلوا له)

اما در مورد استقبال هایی که در مقابل بعضی سران در مملکت ما انجام می شود:
این استقبال ها برای رضای خدا و تحت امر وی طبق آیه ۱۲۰ سوره توبه است که در آن خداوند می فرماید:
ولا یَطَئُونَ مَوطِئاً یَغِیظُ الکُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِن عَدُوٍّ نَیلاً إلّا کُتِبَ لَهُم بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ إنَّّ اللهَ لَا یُضِیعُ أجرَ المُحسِنِینَ. 
هیچ قدمی بر نمی دارند که در آن غضب کفار باشد و هیچ حمله ای به ایشان نمی کنند(در هر جهت چه سیاسی چه دینی و چه نظامی) ، مگر اینکه به سبب آن برای ایشان عمل صالحی نوشته خواهد شد. خداوند اجر محسنین را ضایع نمی سازد.
امیر مؤمنان از اینکه شخص برای احترام و جلب رضای امیر چنین کاری کنند نهی فرمودند. اما هدف اصلی از این تجمع ها یک نوع رفراندوم غیر رسمی و رأی گیری غیر دولتی است که مردم با حضور خود علاقه خود را به نظام ثابت کرده و به دشمنان ضربه می زنند.

پاسخ ما:
امام علی علیه السلام بیش از سران کشور ایران، به اینگونه رفراندوم های روزانه نیاز داشتند، زیرا ایشان دائماً مشغول جنگ های داخلی بودند! و اگر استقبال مردم فایده ای سیاسی می داشت ( و شرعاً درست بود ) باید منع نمی کردند!
اما حقیقت چیز دیگریست، حقیقت این است که شما پیرو علی نیستید، پیروی از خلفای راشدین کار هر کس نیست.
شنیدم امام حسن که کوچک بود روزی دستبردی به کوزه عسلی که در خانه اش بود زد؛ بچه کوچک در عالم کودکی فرق بیت المال و مال پدر را نمی شناخت؛ علی بدنبالش دوید و گیرش آورد و عسل را از او پس گرفت، این بود آقازاده کوچک زمان علی و این است آقا زاده زمان ما…!
این روزها که بین سران ایران، در تهران جنگ است، اخبارهای جانبیش حیرت آور است.
همانطور که پیروان دروغین علی نمی توانند خود را از شهوت مال برهانند، همین طور نیز نمی توانند خود را از شهوت قدرت و شنیدن تعریف و تمجید برهانند. که این لذتش بیشتر است از لذت جمع آوری مال.
کاری که مردم أنبار برای علی کردند و ایشان آن را بد دیدند عین همان کاری است که امروز مردم با موکب خامنه ای انجام می دهند و دنبال ماشینش از پیش و پس می دوند و بیشتر و بیشتر …!
کارهای می کنند که انباری ها در زمان حضرت علی بلد نبودند! و این ها نه فقط منع نمی کنند بلکه ۳۲ دندان خود را به نشانه رضایت به مردم نشان می دهند!
پس دیدید این ها پیرو شهوات خودند نه پیرو علی!
از همه عجیب تر تفسیر آنها از آیه است،
شما ببینید چگونه آیه را مطابق امیال شهوانی خود تأویل می کنند:

(ولا یَطَئُونَ مَوطِئاً یَغِیظُ الکُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِن عَدُوٍّ نَیلاً إلّا کُتِبَ لَهُم بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ) توبه آیه ۱۲۰
هیچ قدمی بر نمی دارند که در آن غضب کفار باشد و هیچ حمله ای به ایشان نمی کنند(در هر جهت {چه سیاسی =دویدن دنبال ماشین رهبر } چه دینی و چه نظامی) ، مگر اینکه به سبب آن برای ایشان عمل صالحی نوشته خواهد شد.
آیا تفسیر آیه این است!؟
اگر اینطور باشد پس صدام حسین و رهبر کره شمالی و شیدائیان مایکل جاکسون نیز از پیروان و مؤمنان به این آیه هستند!!!!!
نمیدانم چرا الله کوه دماوند را برسر این ها نمی کوبد؟!

نویسنده: محمدباقر سجودی شیعه ی هدایت یافته به اهل سنت و جماعت

تگ‌ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن