تحریفصحابهمقالات

یک ایراد کودکانه شیعیان به حضرت ابوهریره رضی الله عنه

شبهه شیعه:
 از شبهه های که شیعه ها اینجا و آنجا بر ضد حضرت ابوهریره نقل می کنند یکی هم این حدیث است که از مسند ابن راهویه بیرون کشیده اند: مسند ابن راهویه ج ۱ : ص ۵۷٫ ”
ذکر ابن سعد بسند صحیح عن عِكْرِمَةُ : ” كَانَ أَبُو هُرَيْرَةَ يُسَبِّحُ كُلَّ يَوْمٍ ثِنْتَيْ عَشْرَةَ أَلْفَ تَسْبِيحَةٍ ، وَيَقُولُ: أُسَبِّحُ عَلَى قَدْرِ دِيَتِي  ” وصححه ابن حجر فی الإصابة ج ۷ : ص ۳۶۰
ابن سعد بسند درست از عکرمه نقل می کند که او گفت: ابوهریره رضی الله عنه روزی ۱۲۰۰۰ بار سبحان الله می گفت و توضیح می داد که به اندازه گناهانم تسبیح می گویم!
بعد شیعه نتیجه می گیرد ابوهریره رضی الله عنه بخاطر جعل حدیث، استغفار می طلبید و ذکر می گفت!!!

جواب اهل سنت:
نتیجه اینکه…..استغفار نطلبید تا متهم نشوید!
در کتاب های ما نوشته پیامبر صلی الله علیه وسلم در یک مجلس ۱۰۰ بار استغفر الله می گفتند، اما ما که نتیجه نمی گیریم این استغفار برای این بوده که آیات دروغین را بازگو می کردند!؟ اما شما استغفار ابوهریره رضی الله عنه را ربط می دهید به اینکه او روایات دروغین نقل کرده است!!
و بدان طعنه زدن به کسی که ذکر الله را می گوید و بد تفسیر کردن کار او ، عاقلانه نیست و نشانه کینه توزی کور کورانه است.
با این دید که نگاه کنید آن وقت دچار مشکلات زیادی می شود ،چون من اگر از شما بخواهم اندازه گناهان حضرت علی رضی الله عنه را از استغفارهای ایشان فقط در دعای کمیل حساب کنید هاج و واج ( گنگ و منگ ) می مانید!!!
بزرگان دین بیشتر مواظب حرکات خود بودند و محاسبه نفس می کردند و سوء تعبیر شما نادرست است.
و ما می گوییم همه صحابه رضی الله عنهم گناهانی داشتند حتی یکی را معصوم نمی دانیم اما آنها مثل من و شما غافل نبودند و با تسبیح و استغفار پاکش می کردند.

نویسنده: محمد باقر سجودی شیعه ی هدایت یافته به اهل سنت و جماعت

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن