اهل سنتتحریفشبهاتصحابهعدالت صحابهعلی رضی الله عنهمقالاتمنابع روایی اهل سنتمنابع روایی شیعه

مقام علی رضی الله عنه در نزد اهل سنت و شبهه شیعه ها

 ادعای شیعه ها:
شبکه فتنه‌انگیز «العربیه» که با پول‌های شاهزادگان و امرای سعودی اداره می‌شود، این بار با گستاخی تمام، دست به جعل تاریخ اسلام و سیره نبوی زد و در اقدامی فتنه‌انگیز و با استفاده از بیانات برخی از به اصطلاح اساتید دانشگاه‌های جهان عرب و روحانیون منتسب به وهابیون در این کشورها، نام پررنگ و پر اثر حضرت علی را از تاریخ اسلام حذف کرد.
به گزارش «تابناک»، تلویزیون «العربیه» در برنامه «سیره نبوی خود»، با اشاره به «حجةالوداع»، روزهای وفات پیامبر، واقعه «غدیر خم» و همچنین رخدادهای مربوط به وفات پیغمبر را دستخوش جعل و تاریخ‌سازی نموده و نام امام علی و حقی را که از سوی خداوند به ایشان واگذار شده و پیامبر اکرم نیز آن را به مسلمین رسانده بود، حذف کرد. بنابر این گزارش، در این برنامه، حتی نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در روزهای پایانی عمر پربرکت پیامبر اکرم (ص) نیز دچار سانسور شده است.
این گزارش می‌افزاید: چندی پیش نیز وهابیون سعودی، در اقدام فتنه‌انگیز دیگری، به حذف و سانسور اثرگذاری حضرت علی (ع) از کتاب‌های تاریخی و تفسیری جهان اسلام، اقدام و تاریخ‌سازی جعلی خود را در آن جایگزین کردند.  این در حالی است که از عربستان خبر می‌رسد، کار تخریب و نابودی آثار به جای مانده از پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و تاریخ اسلام نیز از سوی این فرقه فتنه‌انگیز ادامه دارد.

پاسخ اهل سنت:
اول این را بگویم که سایت تابناک یک سایت معمولی شیعه ها نیست. مدیر آن؛ محسن رضایی؛ سابقاً رئیس سپاه پاسداران بوده و از افراد نزدیک به رهبر جمهوری ایران است. او در مراسم قسم خوردن احمدی نژاد حضور داشته و خود نیز یکی از ۴ کاندید ریاست جمهوری بوده است.
او این قدر اهمیت دارد که وقتی رفسنجانی حاضر نشد در مراسم تحلیف احمدی نژاد حضور یابد، رهبر ایران به او هواپیمای شخصی داد تا به ویلای رفسنجانی در شمال برود و رفسنجانی را قانع کند که بیاید در مراسم تحلیف شرکت کند.
محسن رضایی علاوه براین، شغل های دولتی متعددی دارد او عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران هم هست.
خلاصه بگویم او از دسته ای است که خوب و بد ایران را اداره می کنند.
و سایت تابناک گروه بزرگی از دانشوران را نیز بخدمت خود گرفته است.
پس با این همه که گفتیم، چرا خبر ندارند که نام روز، شب نیست؟!
چرا نمی دانند که علی رضی الله عنه همان قدر پیش ما عزیز است که عمر و عثمان رضی الله عنهما.
اگر باور ندارند و جرأت دارند پس بروند در یک مدرسه دینی اهل سنت یا یک بازار آنها، حضرت علی رضی الله عنه را ناسزا بگویند!
اگر چنین کردند، نتیجه این خواهد شد که پلیس می آید و جسدشان را می برد و اجازه هم نمی دهند که در قبرستان مسلمانان دفن شوند.
آخر دروغ هم باید یک حدی و یک مرزی داشته باشد.
اما چرا آخوندهای ایران این همه دروغ می گویند!؟
اولین دلیل این است که آنها خودشان در صف مقدم دشمنی با علی رضی الله عنه هستند.

من برای شما مثالی می زنم:
حالا اگر در ایران یک نفر بگوید که ۶۵ میلیون ایرانی با خامنه ای بد هستند و فقط ۵ میلیون نفر او را می خواهند، چه خواهد شد؟
بله حکومت فوراً او را بعنوان ضد انقلاب می گیرد که تو آبروی رهبر را بردی اگر راست هم باشد باید نگویی!
حالا وای بحال وقتی که گوینده دروغ و برعکس گفته باشد، آن وقت حکومت او را شکنجه می کند که از کجا دستور می گیری؟
ببینید راضی نیستند درباره خامنه ای این خبر راست گفته شود و گوینده را، دشمن خامنه ای به حساب می آورند اما خودشان درباره علی رضی الله عنه این جمله دروغ را می گویند که ۹۵ درصد مسلمانان جهان دشمن او هستند و در همان حال می گویند ما شیعه ها، دوستدار علی (ع) هستیم!!
اگر شما دوست علی رضی الله عنه می بودید، تعداد طرفدارانش را کم جلوه نمی دادید!
شما دوستدار فتنه و ذلت اسلام و بدنام کردن بزرگان اسلام هستید و علی رضی الله عنه وسیله ای برای اهداف شوم و تفرقه انگیز شماست.
شمایی که حسین رضی الله عنه را در روز روشن فریب دادید و بردید دم شمشیر شِمر رها کردید، از شماها چه جای تعجب دارد که اگر مثل ملحدین، علی رضی الله عنه را نیز بدنام کنید و او را در نظر عالمیان یک رهبر غیر محبوب جلوه دهید، تا اهداف شوم خود را به پیش برانید؟!!
خجالت بکشید خجالت …
و اگر این ادعای شما سر سوزنی درست می بود؛ من اینقدر عصبانی نمی شدم.
حال شما ادعا را ببینید:
((وهابی ها نام علی را از تاریخ حذف کردند))!!!
آیا این حرف مسخره را کسی جز دیوانه یا مغرض می گوید؟
ما چگونه می توانیم از کتاب صحیح بخاری احادیث را حذف کنیم یا باب مناقب علی رضی الله عنه را پاک کنیم؟
حالا فرضاً که صحیح بخاری را نه، با کتاب صحیح مسلم چه خواهیم کرد؟
با مسند امام احمد بن حنبل رحمه الله چه خواهیم کرد؟
با کتاب سنن امام ترمذی رحمه الله چه معامله ای می کنیم؟
مگر ممکن است که نام علی رضی الله عنه را حذف کنیم ؟ و…

نگاه کنید به کلی گویی آنها ( نام علی را وهابی ها از کتاب ها حذف کردند!!!) کجا ؟؟؟ چگونه؟؟؟
در این باره چیزی نمی گویند!!
البته نوشته که چون اهل سنت نمی گوید علی (ع) در حجة الوداع به جانشیی پیامبر صلی الله علیه وسلم انتخاب شده این حذف نام علی (ع) است؟!؟!؟
اما این که خبر جدیدی نیست. از طلوع تاریخ اسلام مسلمانان اهل سنت همین را می گویند پس این تیتر نو و جدید برای چیست!؟
اصلاً مسأله این است که علمای شیعه می خواهند در شیپور دشمنی بدمند و برای رسیدن به این هدف اولین چیزی را که قربانی کرده اند، حیا و صداقت و راستگویی و شرف است.
به هرحال! هر چقدر هم که علمای شیعه زوزه بکشند، علی رضی الله عنه پیش ما عزیز و مکرم می ماند و تاج بر سر ما و مردمک چشم ماست.
ما فرزند همان مردمی هستیم که وقتی خوارج، علی رضی الله عنه را سوّد الله وجهه (خدا روسیاهش کند) می گفتند به نام ایشان علاوه بر رضی الله عنه، جمله ی کرم الله وجهه را نیز اضافه کردیم.
ما فرزند همان مردمی هستیم که اگر به اشتباه در صفین جلوی علی رضی الله عنه ایستادیم بعد از آنکه ابر فتنه دور شد این حدیث پیامبر صلی الله علیه وسلم را جار زدیم که :
عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: أَبْشِرْ يَا عَمَّارُ تَقْتُلُكَ الفِئَةُ البَاغِيَةُ. ( سنن الترمذی )
تحقیق الألبانی :صحیح
ابوهریره رضی الله عنه روایت می کند که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: ای عمار بشارت باد بر تو که تو را گروه سرکش خواهند کشت.

ابوهریره رضی الله عنه خودش در لشکر مقابل علی رضی الله عنه بود ((چون در ابتداء به دلیل بودن خوارج و منافقان اطراف علی رضی الله عنه امر بر او، مثل بقیه؛ مشتبه شده بود )) اما وقتی شنید عمار رضی الله عنه در جنگ صفین، کنار علی رضی الله عنه و در طرفداری از علی رضی الله عنه کشته شده است پس این حدیث را ابوهریره رضی الله عنه روایت کرد و از بدنام شدن خود نترسید.
حالا این نادانان ما را متهم می کنند که از کتب تاریخ، فضایل علی رضی الله عنه را حذف می کنیم!!!
آن روزی که حذف ممکن بود حضرت ابوهریره رضی الله عنه به قیمت رفتن آبروی خود ( به فرض ریختن آبرو ) اجازه حذف را نداد. حالا مگر این کار ممکن است!؟!؟!؟
ای ملت شیعه آیا نمی خواهید از خواب بیدار شوید و از چنگال امثال محسن رضایی ها نجات یابید؟!!

 نویسنده: محمدباقر سجودی شیعه ی هدایت یافته به اهل سنت و جماعت

تگ‌ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن