امامتتحریفخلافتشبهاتعلی رضی الله عنهغلومقالات

شیعه عقیده دارد که پیامبر صلی الله علیه وسلم در ابلاغ رسالت ترسید!

یکی از اشتباهات عظیم شیعه ها این است که گمان می کنند الله جل جلاله، حضرت علی را رسماً به جانشینی رسول الله صلی الله علیه وسلم منصوب نموده است و ایمان به ولایت علی در نزد آنها از اصول دین است!!
و وقتی ما به شیعه ها می گوییم که چرا در قرآن در این باره آیه ای نیست؟ می گویند هست! و نه فقط هست!! که حتی الله فراتر از این به پیامبر خود دستور داده :
« یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ »
«ای پیامبر آنچه را که از سوی خدا بر تو نازل شده ابلاغ کن که اگر ابلاغ نکنی یعنی ابلاغ رسالت نکردی».
این تفسیر رسمی شیعه ها از این آیه است که ادعا دارند درباره ابلاغ خلافت و امامت علی به امت است!
حالا چه نیازی به این تأکید بوده مگر رسول الله صلی الله علیه وسلم در انجام وظیفه تعلل کرده بودکه اینطور عتاب شده است؟!!

شیعه می گوید: بله – پیامبر(ص) از ابلاغ ولایت امیرالمومنین علی خوف داشت!
ما می گوییم: نسبت خوف به رسول خدا صلی الله علیه وسلم در ابلاغ وحی الهی، اهانت به ایشان است.
شیعه در دفاع از عقیده خود اینطور می گوید:
قرآن به پیامبر اکرم (ص) در جریان زید و طلاق او از همسرش، نسبت خوف و خشیت از مردم می دهد:
« وَتُخْفِی فِی نَفْسِکَ مَا الله مُبْدِیهِ وَتَخْشَى الناس والله أَحَقُّ أَن تَخْشَاهُ » آیه ۳۷سوره احزاب
«… و در دل چیزى را پنهان مى داشتى که خداوند آن را آشکار مى کند و از مردم مى ترسیدى در حالى که خداوند سزاوارتر است که از او بترسى! »
حال اگر کسی بگوید: پیامبر اکرم (ص) در ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین از طعن و تکذیب مردم خوفناک بوده، آیا به آن حضرت اهانت نموده است؟!!

پاسخ اهل سنتای شیعه گرامی آیه ۳۷ سوره ی احزاب را کامل بنویس تا بدانیم جریان از چه قرار است!
این هم آیه ۳۷ احزاب با ترجمه کامل:
«وَإِذْ تَقُولُ لِلَّذِی أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَأَنْعَمْتَ عَلَیْهِ أَمْسِکْ عَلَیْکَ زَوْجَکَ وَاتَّقِ اللَّهَ وَتُخْفِی فِی نَفْسِکَ مَا اللَّهُ مُبْدِیهِ وَتَخْشَى النَّاسَ وَاللَّهُ أَحَقُّ أَن تَخْشَاهُ فَلَمَّا قَضَى زَیْدٌ مِّنْهَا وَطَرًا زَوَّجْنَاکَهَا لِکَیْ لَا یَکُونَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ حَرَجٌ فِی أَزْوَاجِ أَدْعِیَائِهِمْ إِذَا قَضَوْا مِنْهُنَّ وَطَرًا وَکَانَ أَمْرُ اللَّهِ مَفْعُولًا» ﴿۳۷﴾
ترجمه:
آنگاه که به کسى که خدا بر او نعمت ارزانى داشته بود و تو [نیز] به او نعمت داده بودى مى‏ گفتى همسرت را پیش خود نگاه دار و از خداوند پروا بدار و آنچه را که خدا آشکار کننده آن بود در دل خود نهان مى ‏کردى و از مردم مى ‏ترسیدى با آنکه خدا سزاوارتر بود که از او بترسى پس چون زید از آن [زن] کام برگرفت [و او را ترک گفت] وى را به نکاح تو در آوردیم تا [در آینده] در مورد ازدواج مؤمنان با زنان پسرخواندگانشان چون آنان را طلاق گفتند گناهى نباشد و فرمان خدا صورت اجرا پذیرد (۳۷)
ماجرا به این صورت بود که در زمانه جاهلیت پسرخوانده را مثل پسر می دانستند و زن پسرخوانده را عروس خود بحساب می آوردند و در پیش آنها عروس مثل دختر بود.
حالا اسلام می خواست اعلام کند که پسرخوانده پسر نیست و زنش مثل دختر نیست و می خواست این سنت را بشکند آن هم توسط رسول الله صلی الله علیه وسلم، آن هم بصورت عملی! و رسول الله صلی الله علیه وسلم واهمه داشت.
اما تردید نکرد. وقتی آیه نازل شد که زینب را عقد تو در آوردیم، وارد اتاق زینب شد بدون اجازه و گفت الله تو را به عقد من در آورده ( زَوَّجْنَاکَهَا ) و حضرت زینب همیشه به این آیه افتخار می کرد که عقد من را خداوند بسته است.
خلاصه تا امروز هم کافران رومی برای اینکار به ایشان طعنه می زنند اما رسول الله صلی الله علیه وسلم واهمه نداشت و برای همین در آیه بعد الله ایشان را این طور می ستاید:
و در آیه ۳۹ یعنی دو آیه بعد الله در مدح رسولش می فرماید:
«الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ» آیه ۳۹ سوره احزاب
کسانى که پیام هاى خدا را ابلاغ مى‏ کنند و از او مى ‏ترسند و از هیچ کس جز خدا بیم ندارند (۳۹)
حالا شیعه این ماجرا را می داند و به چنین انسان پر عزمی تهمت تعلل می زند و می گوید که رسول الله صلی الله علیه وسلم برای یک موضوع عادی ترسیده و اعلان نکرده تا این آیه آمد:
« یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ »
«ای پیامبر آنچه را که از سوی خدا بر تو نازل شده ابلاغ کن که اگر ابلاغ نکنی یعنی ابلاغ رسالت نکردی».
و این آیه را که پیامبر دید و دید مقامش در خطر است پس اعلام کرد!!!
این است عقل شیعه!!!
آری شیعه عقیده دارد که رسول الله صلی الله علیه وسلم از ابلاغ خبر جانشینی علی بیم داشته و بعد از اینکه الله او را تهدید کرده که از پیامبری عزل می شوی و بعد از اینکه الله او را دلگرمی داده که تو را از دشمنان حفاظت می کنم آیه را ابلاغ کرده است!!
و مضحک اینجاست که وقتی می گوییم که بسیار خوب تفسیر شما درست! الله رسولش را مجبور کرد که جانشینی علی را اعلام کند خودش چرا در قرآن آشکارا نگفته شما ببینید نام زید را در قرآن ذکر کرده است اما نامی از علی و جانشینی اش نیست؟!
شیعه می گوید: الله مصلحت ندید!!
الله خودش مصلحت ندید بگوید اما پیامبرش را مجبور کرد بگوید!!
این است عقل شیعه!!

 ما از این شیعه ای که چنین سخنان بیهوده ای و یاوه ای را می گوید، می پرسیم:
علت ترس یا تساهل پیامبر در ابلاغ وحی خیالی شیعه در مورد ولایت علی چه بوده است؟
اگر خداوند فرموده: «بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ» مقصود خلافت علی بوده پس نتیجه می شود فرشته وحی چیزهای را قبلاً گفته که در آن تصریح به خلافت علی شده است و بعد از این مسأله از دو حال خارج نیست:
۱ – یا خداوند فرموده که صراحتاً این آیات را برای مردم و مسلمین قرائت نکن و فقط بین خودمان باشد و این امکان ندارد چون خداوند، آیات مخفی ندارد که همه را با آنها بپیچاند و دور بزند چون برای خداوند مقام و منزلت افراد در هدایت و وحی ملاک نیست بلکه فقط بیان مسائل و راهنمایی عمومی مد نظر خدا بوده و هست و کسی این را نمی تواند کتمان کند.

۲ – و یا خداوند فرموده به مردم بگو و رسول الله صلی الله علیه وسلم تعلل کرده در اجرای دستور که این یک طعن عظیم به مقام رسول الله است و گوینده باید از این اعتقاد دست بردارد زیرا او را به نزدیکی مرزهای کفر می برد.

اما از نظر اهل سنت و جماعت تفسیر این آیه در خودش است شما قرآن را باز کنید و صفحه ای که آیه ابلاغ در آن است را بخوانید به راحتی در می یابید که الله چه چیز را می خواسته که پیامبر ابلاغ کند.
آیات قبل از آن درباره یهود و نصارا صبحت می کند و تا می رسد به آیه بلاغ….. یا رسول ابلاغ کن….. و در آیه بعد متن ابلاغیه هست… بیایید باهم بخوانیم:
یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ (۶۷) قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ لَسْتُمْ عَلَى شَیْءٍ…………. (۶۸) سوره مائده

«اى پیامبر آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده ابلاغ کن و اگر نکنى پیامش را نرسانده ‏اى و خدا تو را از [گزند] مردم نگاه مى‏ دارد آرى خدا گروه کافران را هدایت نمى ‏کند» (۶۷)
«بگو اى اهل کتاب شما یک ذره هم بر حق نیستید ……» (۶۸)
ای خواننده شیعه! شما بگویید: این آیات چه ربطی به حضرت علی دارد؟!! تا شیعه مجبور شود برای چسباندن آن به علی، هم خداوند را ترسو معرفی کند و هم رسولش را؟!! 

نویسنده: محمد باقر سجودی شیعه ی هدایت یافته به اهل سنت و جماعت

تگ‌ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن